PEDALBOARDY

Pedalboard je zařízení, které slouží k organizaci a uspořádání efektových pedálů pro kytaru, basu nebo jiný hudební nástroj. Pedály umožňují měnit zvuk nástroje pomocí různých efektů, jako jsou distortion, chorus, delay, reverb a mnoho dalších.

Pedalboard se obvykle skládá z efektových pedálů, a zdroje napájení, který poskytuje elektrickou energii pro pedály. Deska může být vyrobena z různých materiálů, jako jsou dřevo, kov nebo plast, a může mít různé velikosti a tvary v závislosti na počtu a velikosti pedálů, které chcete použít.

Pedály jsou obvykle připevněny na desku pomocí držáků, suchých zipů nebo samolepicích pásek. Kromě pedálů může být na pedalboardu také umístěn tuner, switch nebo další příslušenství.

Zdroj napájení se obvykle nachází na spodní straně pedalboardu a poskytuje elektrickou energii pro jednotlivé pedály. Zdroj může být buď integrovaný do desky, nebo může být oddělený a připojen k pedalboardu pomocí kabelů.

Pedalboard umožňuje kytaristům a basistům snadno přepínat mezi různými efekty během vystoupení a udržovat své pedály organizované a chráněné během transportu. Díky různým velikostem a konfiguracím pedalboardů mohou hudebníci přizpůsobit své zařízení svým potřebám a preferencím.

Pedalboardy jsou k dispozici v různých velikostech a konfiguracích, v závislosti na požadavcích jednotlivých hudebníků a jejich představách. Některé pedalboardy jsou velké a nabízejí dostatek prostoru pro umístění mnoha efektových pedálů, zatímco jiné jsou menší a určeny pouze pro několik pedálů.

Popis měření:

Ve chvíli, kdy všechno důkladně promyslíte a znáte již i rozměry všech komponentů, doporučuji si pomocí rozložení efektů a ostatního příslušenství na podlaze zkusit sestavit "základní minimální půdorys" budoucího pedalboardu. Komponenty, které zatím nevlastníme, ale uvažujeme o jejich koupi pro daný pedalboard, nahradíme vystřiženými obdélníčky z kartonu nebo výkresu. Je třeba vždy myslet na umístění a rozměry signálových i napájecích konektorů, které při zastrčení přečnívají z obrysů efektů. U TB lišty také na minimální možné poloměry ohybu signálových kabelů. Z TB lišty vede množství ohnutých signálových kabelů, které zároveň společně vytvoří svazek určitého průměru a tloušťky, a ten se musí vést odpovídajícím prostorem mezi lištou a řadou efektů nad ní.

Pedalboard může být případně i "dvoupatrový" nebo s dvojitou základnou a kabely povedeme v prostoru mezi zvýšenou a základní plochou. Takový pedalboard je určitě esteticky pohlednější, ale také výrobně náročnější a trochu těžší.


- bytelně okované hrany, rohy a spoj obou částí case
- uzavírání na systém "butterfly"
- gumové protiskluzové nohy jak na spodní straně, 
- gumové ucho pro snadné nošení
- víko opatřeno vysokým molitanem proti poškození obsahu

7 položek celkem

Cena

42005600
142005600
přepravní obal transport-case
Novinka
Pedalboard 50x30cm
5-10 prac. dní
3 471,07 Kč bez DPH
4 200 Kč

Profesionální flight cases (case-racky) pedalboard na kytarové efekty  o velikosti 50x30cm.Kytarové efekty Bespeco,laney,korg,roland,marshall,t-rex,zoom,diezel,ibanez,electro-harmoix,orange,mesa boome,vox,seymour duncan,blackstar,digitech,elektron,fender,joyo,line6,wampler,boss,dunlop,engl,friedman,khdk,mad professor,razzor,tc elctronic,widara

61
přepravni-flightcase-pedalboard
Novinka
Pedalboard 60x30cm
5-10 prac. dní
3 636,36 Kč bez DPH
4 400 Kč

Profesionální kufr pedalboard na kytarové efekty  o velikosti 60x30cm.Kytarové efekty Bespeco, laney, korg, roland, marshall, t-rex, zoom, diezel, ibanez, electro-harmoix, orange, mesa boogie, vox, seymour duncan, blackstar, digitech, elektron, fender, joyo, line6, wampler, boss, dunlop, engl, friedman, khdk, mad professor, razzor, tc-elctronic, widara.

62
prepravni-obaly
Novinka
Pedalboard 60x40cm
5-10 prac. dní
3 801,65 Kč bez DPH
4 600 Kč

Profesionální kufr pedalboard na kytarové efekty  o velikosti 60x40cm.Kytarové efekty Bespeco, laney, korg, roland, marshall, t-rex, zoom, diezel, ibanez, electro-harmoix, orange, mesa boogie, vox, seymour duncan, blackstar, digitech, elektron, fender, joyo, line6, wampler, boss, dunlop, engl, friedman, khdk, mad professor, razzor, tc-elctronic, widara.

63
Profesionalni-kufr-na-kytarove-efekty
Novinka
Pedalboard 70x30cm
5-10 prac. dní
3 966,94 Kč bez DPH
4 800 Kč

Profesionální kufr pedalboard na kytarové efekty  o velikosti 70x30cm.Kytarové efekty Bespeco, laney, korg, roland, marshall, t-rex, zoom, diezel, ibanez, electro-harmoix, orange, mesa boogie, vox, seymour duncan, blackstar, digitech, elektron, fender, joyo, line6, wampler, boss, dunlop, engl, friedman, khdk, mad professor, razzor, tc-elctronic, widara.

64
Profesionální case-racky na kytarové efekty
Novinka
Pedalboard 70x40cm
5-10 prac. dní
4 256,20 Kč bez DPH
5 150 Kč

Profesionální kufr pedalboard na kytarové efekty  o velikosti 70x40cm.Kytarové efekty Bespeco, laney, korg, roland, marshall, t-rex, zoom, diezel, ibanez, electro-harmoix, orange, mesa boogie, vox, seymour duncan, blackstar, digitech, elektron, fender, joyo, line6, wampler, boss, dunlop, engl, friedman, khdk, mad professor, razzor, tc-elctronic, widara.

65
Profesionální transport-case na kytarové efekty
Novinka
Pedalboard 80x40cm
5-10 prac. dní
4 462,81 Kč bez DPH
5 400 Kč

Profesionální kufr pedalboard na kytarové efekty  o velikosti 80x40cm.Kytarové efekty Bespeco, laney, korg, roland, marshall, t-rex, zoom, diezel, ibanez, electro-harmoix, orange, mesa boogie, vox, seymour duncan, blackstar, digitech, elektron, fender, joyo, line6, wampler, boss, dunlop, engl, friedman, khdk, mad professor, razzor, tc-elctronic, widara.

66
přepravní obaly pedalboard case-racky
Novinka
Pedalboard 80x50cm
5-10 prac. dní
4 628,10 Kč bez DPH
5 600 Kč

Profesionální kufr pedalboard na kytarové efekty  o velikosti 80x50cm.Kytarové efekty Bespeco, laney, korg, roland, marshall, t-rex, zoom, diezel, ibanez, electro-harmoix, orange, mesa boogie, vox, seymour duncan, blackstar, digitech, elektron, fender, joyo, line6, wampler, boss, dunlop, engl, friedman, khdk, mad professor, razzor, tc-elctronic, widara.

67